| ovilolito a întrebat:

Cum pot sa opresc antivirusu nod32 dar nu cu click dreapta jos langa ceas si diseible ci din alt loc va rog sa imi raspundeti cati mai multi.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui daca vrei sa-l opresti doar temporar ori vrei sa-l dezinstalezi.
Daca vrei doar temporar procedeul este asa cum l-ai spus, clic dreapta pe icon si Disable si il repui la fel dand Enable.
Daca vrei sa-l dezinstalezi definitiv stiu 2 posibilitati: 1.Start/All Programs/Eset Nod 32 si dai Uninstall. 2.Intri prin Start/Control Panel/Add or Remove Programs te pozitionezi pe Eset Nod32 si dai Remove. Succes si numai bine!

1 răspuns:
| Artemisia a răspuns:

Buna.
Este simplu.
Vei merge in Control Panel.Toate calculatoarele au asa ceva.
(de obicei il gasesti la strat-toate programele).
In Control Panel vei alege varianta Unistall programs.Cand vei intra acolo vei vedea lista cu toate programele pe care le-ai instalat.Acolo tu vei cauta antivirusul ala care tu vrei sa-l dezinstalezi.
Cand il gasesti, ai click pe el si te va intreba daca vrei sa il dezinstalezi si vei da next-finish si gata.Toate datele si shortcut-urile vor disparea din sistem.
Nu vei mai avea programul nici datele produse de acesta.
Eu ti-am spus cum fac eu cand vreau sa scap de un program happy
Sper ca te-am ajutat!
Bafta!