| Punct_9691 a întrebat:

Cum pot sa pun pe blog un filmulet de pe youtube intr. o postare? Dau fundahappy!

Răspuns Câştigător
| NoName_9844 a răspuns:

Pai sub filmuletu de la youtube o sa ai jos " Cod de incorporat "daca e in romana dai clik acolo si iti va aparea un cod pe care dai clik dreapta copy.si apoi iar clik dreapta si paste unde vrei sa fie clipul :*

3 răspunsuri:
| 100SweetSmile4you a răspuns:

Sub videoclipul de pe YouTube gasesti un buton pe care scrie "Emembed" sau "Insereaza"(in romana).
Dai clik si copiezi codul (html-ul) pe care il vezi scris.
Mai apoi, te duci pe blogul tau, deschizi pagina unde scrii tu pe blog si dupa ce scrii postarea, dai la optiunea de a scrie in html.
Pastezi (lipesti) codul pe care l-ai luat tu mai devreme de pe YouTube mai jos de codul deja existent pe pagina.
Dai la "Salvare" si gata! happy

| dragomiralinmarius a răspuns:

Simplu. Te duci la video respectiv de pe youtube, si dai pe butonul Embed ( este langa butonul Share ). Daca folosesti ca platforma wordpress copiezi acel cod ce ti l-a aratat la embed in formatul platformei html. Asta este tot happy Succes.

| Fleur11 a răspuns:

Eu am mai multe bloguri si e ciudat ca in cel mai nou nu ma lasa sa pun, mi se vede totul exact cum e limbajul, si nu stiu de ce. Stie cineva? Setarile sunt proaste sau ce altceva?