| xSuperAndrey96 a întrebat:

Cum pot să scot bani din YouTube?
Cel mai bun răspuns primește fundiță!

3 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Ca roman, nu prea merge, cam greu.

| Dan193 a răspuns:

Cu clickbăituri, intinzi videourile pe mai mult de 10 minute, faci colaborari cu youtuberi mai mari, faci expose-uri la canale mai mari, ca sa-ti atraga atentia, chiar si daca vin sa-ti lase dislike-uri si sa te trimita-n ****, faci reclame la companii in videourile tale, dar asta deja cand vei avea vreo 10 mii de subscriberi. Succes!

| Knu a răspuns:

Ca sa scoti bani din Youtube, continutul pe care tu il uploadezi trebuie sa atraga cat mai multe vizualizari. Treaba e simpla: Youtube pune reclame la inceputul video-ului tau (sau si în), cu cat video-ul este vizualizat intr-un numar mai mare, astfel sunt si reclamele. Din banii pe care Youtube ii primeste de la companiile carora le face publicitate, in functie de vizualizari, primesti si tu o mica parte (foarte mica).