| FoundYouLover a întrebat:

Cum pot scoate capacul unui ceas de mana ca sa-i schimb bateriile? Mentionez ca nu are nici suruburi, nici vreo scobitura intr-o parte si nici nu poate fi rasucit. Help! Chiar imi place ceasul ala!

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu singură nu ai cum, mergi cu el la ceasornicărie, doar acolo au instrumente speciale cu care se desurubează acel capac, care este strîns fixat de fabricant, sau de un ceasornicar dacă a m ai fost schimbată bateria vreodată la acel ceas. Tu acasă nu ai sculele necesare, si dacă incerci să il desfaci, ori îi strici capacul ori te tai.