| lolo23 a întrebat:

Cum pot scrie cu diacritice?sadIeri am putut scrie si nu stiu cum...si cand am dat restart la pc..au disparut, scriam fara..stiti cum pot scrie iar cu >diacriticePls

Răspuns Câştigător
| maryana5 a răspuns:

Dai click pe meniul start(jos in colt) -> control panel-> regional and language options-> setezi limba romana -> dai apply apoi ok
sper ca te-am ajutatwinking
xoxo, mary peace sign

6 răspunsuri:
| pepe a răspuns:

Apasă Ctrl + Shift şi poţi scrie cu diacritice.

| FearNoEvil a răspuns:

Alt+Shift sau in dreapta jos ai un patrat in care scrie EN. Dai click pe el si selectezi Romanian. Daca nu-l ai da click dreapta pe taskbar -> Toolbars-> Language Bar.

| YepIsSuspended a răspuns:

Alt+a=ă Alt+i=î Alt+t=ţ Alt+s=ş

| lolo23 explică:

Am reuşit...Mulţumesc oricumwinking

| ghitza a răspuns:

Va multumesc si eu ca ati ajutat-o pe adynutzza ca sa stie sa scrie sa scrie cu diacritice deoarece si mie imi trebuie sa scriu cu diacritice pentru un referat si tot caut asta de o saptamana si doar acum am gasit