| KiTTtTtTtTtyYyYyY a întrebat:

Cum poti scapa de pistrui? Sau, se poate scapa de ei? confused

7 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Se poate, cu laser si alte chestii scumpe. Dar mie ( e doar opinia mea, restul nu stiu ce zic si nu ma intereseaza) imi plac foarte mult fetele cu pistrui.Au ceva... special. Nu oricine are pistrui, si sunt foarte draguti!

| Puffulets a răspuns:

Incepe prin a-ti prepara o infuzie de soc, pe care o vei folosi dimineata si seara pentru a-ti curata tenul, evident dupa ce te-ai demachiat in prealabil, precum si pentru celelate zone afectate. Dupa ce te-ai sters cu aceasta infuzie, astepti sa se usuce si apoi clatesti cu apa calduta. Infuzia de soc poate sa fie alternata cu infuzie de patrunjel care diminueaza pistruii precum si petele maronii de pe fata si pe care o vei aplica in acelasi fel, lasand-o mai intai sa se usuce.

Efect garantat asupra pistruilor il are telina: fierbi cateva frunze de telina si aplici cataplasme cu acest produs in zonele cu pistrui. Zeama de lamaie reprezinta si ea un remediu pentru aceasta problema. Se poate folosi zeama ca pe o lotiune cu care frecati pistruii sau puteti sa folositi miezul intreg, fara a mai stoarce lamaia. Pistruii mai dispar iarna. se mai diminueazabig grin.

Răspuns utilizator avertizat
| GIRLBELIEBER a răspuns:

Pai ei o sa-ti dispara pe zice trece si eu am avut dar mi-au trecut si nu am avut o porecla draguta iti dispar la un momendat

| luci12nf a răspuns:

Eu am auzit ca te faci mai mare si scapi de ei ca nu poti sa ai pistrui la 25-80 de anilaughing)ai vazut tu vreodata pe cineva?

| VivianneMnt a răspuns (pentru luci12nf):

Da, am vazut eu persoane de 30/40 de ani cu pistrui. Abia dupa aceasta varsta incep sa dispara. Uite cateva remedii despre care am citit acum ceva timp http://www.eva.ro/......l-998.html
Sper sa fie de folos :*