| Kiki20098 a întrebat:

Cum sa ai o comunicare eficienta?

3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, cauta cursuri de nlp(programare neuro-lingvistica). Eu iti recomand site-ul nlpmania.ro, sunt o groaza de tehnici de comunicare. Unde anume ai un deficit in comunicare? In fata unui public sau in exprimarea ideilor?

| Dumbi a răspuns:

Un om care vorbeste mult nu o sa se intelaga niciodata cu unul care vorbeste la fel de mult ca el. Sau sa fie amandoi tacuti. D-aia trebuie sa fie mereu, baiatul tace, fata vorbeste, si invers, pentru ca trebuie sa intelegi ce vorbeste…
Ar fi bine sa gasesti subiecte amuzante, videoclipuri/poze la fel de interesante sau de amuzante, lucrurile noi sunt si ele importante, daca o ti lunga cu niste chestii vechi, o sa se plictiseasca si o sa plece. sad Eu asa vad o conversatie, mai ales daca suport persoana respectiva si ma simt ok in prezenta sa, vorbesc si fac glume.

| IngridBeatrice a răspuns:

Bună, Kiki,

Pe mine m-a ajutat mult acest articol: https://cariera.ejobs.ro/zece-sfaturi-comunicare/
Poate îți e de folos! happy