| dorinilusca97 a întrebat:

Cum sa devin, ce trebuie sa fac si ce obiecte trebuie sa studiez cel mai bine ca sa devin it-specialist?
Va rog ajutati-ma.Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Mate, informatică şi eventual fizică.
Cum să devii? Nu pierzi vremea cu porcării inutile, ci stai să înveţi, te mai uiţi la un tutorial, mai citeşti o carte de specialitate cu dicţionarul în faţă laughing
În general, companiile care se ocupă de software şi chestii d-astea nu se uită la ce facultate ai terminat sau dacă ai terminat una dacă eşti bun sau foarte bun în ceea ce faci.
Totuşi, ca facultăţi, poţi alege informatică, calculatoare, tehnologia informaţiei, telecomunicaţii şi alte d-astea happy
Ah da, să nu crezi că la facultate o să înveţi mare lucru. Facultatea îţi dă doar nişte informaţii şi explicaţii în plus, dar nu te învaţă meserie, aşa că tot va trebui să înveţi de unul singur.

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Liceu de mate-info si apoi facultatea de informatica sau automatica si tehnologia informatiilor.

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Matematica T.I.C fizica sa stii si ceva pe la calculatoare si sa faci si scoala

Întrebări recente