| NinaWoolf a întrebat:

Cum sa downloadez fonturi?
Funda

Răspuns Câştigător
| Alynutzaaa a răspuns:

Am un site care te`ar putea ajuta :

http://www.showfont.net/

Alegi de pe margine fontul care iti place, dai click pe el apoi introduci Verification Code!

Apoi il dezarhivezi, intri in Local Disk (C:) sau unde ai instalate programele, Windows apoi Fonts si introduci acolo documentele dezarhivate!

Sper sa mearga!

Sarbatori Fericite!

4 răspunsuri:
| rRAzvANn a răspuns:

Www.dafont.com si le extragi in control panel > fonts

| Bianqita a răspuns:

Il downloadezi pe care iti place apoi il pui in C:/Windows/Fonts http://www.urbanfonts.com/

| glitt3r a răspuns:

De pe dafont.com sau de pe deviantart.com. Acolo gasesti o gramada si sigur ai sa vezi butonul de download. Instalarea lor depinde de sistemul de operare pe care il folosesti. Poti sa scrii pe google "how to install fonts with X"
X-sistemul de operare pe care il folosesti.
Sper ca te-am ajutat!

| cristi202 a răspuns:

Simplu. Intri pe www.1001freefonts.com, sau oricare alt site cu fonturi, dai download cum se da in mod obisnuit pentru fonturile ce le vrei, ele ti se salveaza in format rar (in cazul site-ului pe care ti l-an dat eu), deci trebuie dezarhivate, apoi intri in Control Panel in Fonturi, si dai fie copy-paste (daca vrei sa mai pastrezi si altundeva pe calculator fonturile, fie cut-paste, daca le vrei instalate in fonturi. Cind ai dat paste, ele se intaleaza automat in fonturi, si iti vor aparea in orice program de editare impreuna cu celelalte fonturi ce le ai.