| Awkesna a întrebat:

Cum sa scapi de frica de intuneric?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai de ce sa-ti fie frica de intuneric? mai bine zis tie frica de diavol laughing sau de spiritele rele care nu au parasit lumea celor vii, nu ai ce sa patesti pe inturneric tu zici ca pe intuneric singura vezi fel si fel de bazaconi, nu exista se formeaza in mintea ta, imaginatia ta, numa tu vezi in capu tau happy, si daca stai sa te gandesti mai bine cand esti pe intuneric nu ve mai vedea asta, nu iti va mai fi frica, incearca sa stai undeva in intuneric fara lumina fara prieteni singura si o sa ai emotii mari de frica da trebuie pana la urma sa nu mai ai probleme, si eu am avut aceasta frica da pana m-am vindecat de ea stateam sub plapuma da in fine laughing incearca sa stai mai mult timp in intuneric si sa te gandesti la ceva frumos, nu te gandi la ce filme de groaza te-ai uitat sau ce poti vedea de dupa un copac sau dulap laughing
succes in misiunea ta contra intrunericului
Pa, pa

6 răspunsuri:
| Alice1122 a răspuns:

Si mie mi-a fost frica de intuneric...eu am incercat sa nu ma mai gandesc la asta m-am gandit la ce imi place

| DanuTzCarbon a răspuns:

Este chiar simplu parca ai un sentiment ca e cineva in spatele tau stiu faza. Pai e simplu: nu te mai gandi la asta adica nu baga in seama

| GameMaster a răspuns:

Mie nu imi e frica de intuneric inainte imi era dar doar nu era sa mor de frica asa ca am infruntat intunericul am stat doua nopti intr-un loc unde nu era nimeni si era intuneric la inceput imi era frica dar m-am obisnuit si de atunci nu mai am nimic

| littledeea a răspuns:

Pai... te duci la intuneric cu o lanterna si nu o aprinzi si stai 3 minute asa (pe intuneric) si cand simti ca nu mai poti sa stai asa, o aprinzi (lanterna ), dar nu luminahee hee. (faza e ca trebuie sa stai cel putin 3 minutepe intuneric) si faci asta zilnic. asta am facut eu big grin. succes :*

| EpicName a răspuns:

Da, dar daca vine bau-bau ce **** facem?

| 25madalina a răspuns:

Eu am 17 ani si nici acum n-am scapat de frica asta laughing am o veioza cu o lumina rosie-galbuie asa, placuta ochilor. cat sa adorm linistita. daca nu te simti confortabil cu lumina stinsa nu incerca sa te obisnuiesti. mie nu imi e frica de intuneric daca mai sunt cu cineva langa mine, spre exemplu thinking incearca sa ai pe cineva in preajma ta, ajuta.