| mario86 a întrebat:

Cum schimb limba la calculator din limba greaca in engleza?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Dar nu schimbi limba la calculator! ci la sistemul tau de operare care il ai in pc! si cum nu stiu ce sistem de operare ai nici nu poti primi un raspuns! Spune ce sistem de operare ai?(mac, windows, linux sau ubuntu)Daca ai windows de care este? XP SP2 SP3 Vista, Starter, Home premium, Profesional, Ultimate! Incearca sa raspunzi la intrebare! Este important raspunsul pentru aprecierea situatiei!

| Xpert a răspuns:

O solutie simpla ar fi sa descarci o interfata in limba romana pentru windows. o instalezi si calculatorul va fi aproape complet in limba romana!
bafta!

| ταξιδιώτης a răspuns:

Control panel\regiune si limba\tastatura si limbi\alegeti limba de afisare, poti instala lb romana pentru xp sp2 LIPSETUP, pentru vista lp-ro-ro_3, pentru win 7 windows6. 1 le iei de pe net sunt free