| M1tza a întrebat:

Cum se ajunge la spit sf pantelimon din bucuresti? eu stau in berceni. stiu ca iau 102 pana la capat, la cora pantelimon, si de acolo am inteles ca 104 2 statii. dar de unde?

Răspuns Câştigător
| mihaitza06 a răspuns:

Salut! Da, il iei pe 102 pana la capat la cora si de acolo nu il iei pe 104 ca te lasa departe, el are statia unde e si statia de tramvai putin mai in fata dupa complexul ala e de magazine, dupa statia de tramvai 50 m pe dreapta. Cel mai bine iei orice tramvai de acolo de la capat si mergi decat 1 statie cu el, acolo cobori jos din tramvai si traversezi strada pe partea stanga si mai mergi un pic cam 50 m si se vede. Daca nu il vezi care e poti intreba o persoana pe strada si iti va arata. Bafta!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Iei 102 pana la cora iar de la cora mai mergi putin pana la liceul lucian blaga si iei 104 pana la spital, are statie chiar in fata la spital (se numeste Spitalul Pantelimon)

| tapeee a răspuns:

Din berceni 102 pana la capat- Cora Pantelimon - tramvai 1 sau 2 statii(nu mai stiu exact) si te lasa fix la intrarea spitalului. Tramvaiul se vede: de la Cora te uiti inspre centrl intersectiei mari si vei vedea un rond unde intorc tramvaiele.

| tapeee a răspuns:

Sau mai exista si alte variante- 634/34 pana la Hasdeu(Dimitrov), de acolo tramvaiul 14(cum te lasa 34 mergi putin in dreapta) care te lasa tot la intrarea spitalului, doar ca acum te duci inspre Cora, nu vii dinspre Cora.