| sarpele05 a întrebat:

Cum se face un bumerang? sau spuneti-mi un site util...

FUNDA >-<
:*

Răspuns Câştigător
| Dash a răspuns:

Bumerangul autentic se poate face doar din lemnul unui copac care creste numai in Australia.

Imitatiile se pot face din orice lemn usor, trebuie doar sa cioplesti lemnul in forma de "L" (unghiul dintre cele 2 laturi sa fie de aproximativ 96 de grade). Dar nu va avea aceleasi proprietati ca unul autentic australian.

7 răspunsuri:
| Cartitza a răspuns:

Hmmm...este greu sa faci un bumerang pentru ca trebuie sa asezi cu grija polul S si p. N pe el...acest bumerang se face ori in fabrici, ori de cineva care chiar stie dar e greu crede-ma

| oOAndreyOo a răspuns:

Cauta pe youtube si vei gasi si eu mi-am facut dar nu este asa de bun si iti trebuie material special

| sarpele05 explică:

Multumesc:*
dar,dash...vreau mai multe informati tehnice...de unde imi fac rost?