| Takamine a întrebat:

Cum se numeste foaia aia subtire neagra, pe care o pui sub o alta foaie si se copiaza ceea ce scrii pe alta foaie? Gen foaie alba, aia neagra si din nou alba, ce scriu pe prima alba se copiaza din nou pe cea de a doua alba

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Are mai multe denumiri: hartie-carbon, plombagina sau indigo.

1 răspuns:
| z99fun a răspuns:

Foaia aceea se numeste "indigo" din cate stiu eu, dar sincer sa fiu nu am mai vazut asa ceva de cand aveam 5 ani, nu stiu daca se mai fabrica asa ceva.