| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scrie o scrisoare...

Răspuns Câştigător
cami
| cami a răspuns:

Uite-asa happy [model]
DORTUNG

Dragii nostri,
Am ajuns de o zi la D., un orasel frumos si foarte ploios. Se zice
ca este soare cam odata pe an. Drept urmare ne-am cumparat in sfirsit o um-
brela in folii colorate. Tocmai am vizitat castelul din forografie. Dupa cum
se vede, acesta este "Roter Saal" si pe pereti se afla portretele familiei
nobiliare care a construit castelul. In usa pe care o vedeti ne-a intimpinat
insusi printul - un domn foarte dragut - de meserie print!
Acum suntem intr-o cafenea ca sa ne adapostim de ploaie, si in jurul
nostru sunt numai doamne in virsta care isi beau cafeaua de la ora 5.
Va sarutam si va mai scriem,
Ioana si Andrei.

­

53 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Cu stiloul pe hartie.

Anna
| Anna a răspuns:

Depinde cui vrei s-o adresezi. Daca este o scrisoare adresata unui prieten/unei rude atunci foloseste un titlu de genul"draga mea Gherghina" sau "dragul meu unchi", in dreapta sus trebuie sa pui data. O scrisoare trebuie sa aiba introducere, cuprins si incheiere.Scrii cum si ce simti tu.Nu te constrange nimeni. Daca e o scrisoare adresata unei autoritati, unui director la fel, pui titlul, dar de data aceasta "Doamnei Director" sau "Stimate Domnule/Doamna", introducerea poate fi:"Va adresez aceasta scrisoare de intentie" sau "Subsemnatul, Prenume Nume, in calitate de, doresc sa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu grija si atentie.

| Princessee a răspuns:

Se scrie frumos!laughing
Glumesc!
Ca o scrisoare cu data, adresa...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Incepi cu litera a si termini cu litera z e simplu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Simplu!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O scrisoare se scrie cu pix saqu stilou nu cu un creion poate se sterge scrisul se incepe de la jum. paginii Draga... (mami ) sau Iubita (mama) se pune apoi virgula si iti iei alineat si incepi sa scrii ce vrei tu ca esti plecata undeva; apoi la sfarsit pui Cu drag Daniela sau ce vrei tu

| gaby_9581 a răspuns:

Incepi call meu stimate domnule/doamna
:-subsemantul nume prenume
call meontinutul scrisori

| gaby_9581 a răspuns:

Pentru inceput stimate domnule/doamna...sau subsemantul nume prenume si continutul scrisori

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O scriosoare se scris cu pixul pe o foaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu mana happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daaaaaaaaa bun bun da model că nu merge așa

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu creionu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Usor

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu mana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum vrei turolling on the floor

| rednex a răspuns:

Se adreseaza ca titlu Draga sau Dragii mei depinde de cati sunt si dupai incepi sa povestesti ce iti cere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se scrie data apoi la mijlocul rindului formula de adresare apoi tot ce vrei sa spui la sfirsit formula de incheere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sall o scrisoare se sxcrie in felul urmator alegi cui vrei sai adresezi si sa scrii cine scrie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu grija:d

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Scrisoarea se scrie ca o scrisoare!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Iei pixul in mina si scrii pe o foaie

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu mana

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu stiu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

pai dupa cum stiu EU se incepe cu dragA, de la capat cu alineat si incepi cu ce vrei sai scrii aceli persoanE dupa ce termini ce ai de scris faci o incheiere, si scrii cu drag, sau cu plaCere, cu dragoste...cu...te mai gandesti, si daca ai uitat ce3va faci acel post scriptum cere se noteaza cu ps-scrii si gata.AR TREBUI SA STII ASTA. EU SUNT IN A 7 SI L STIU!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In functie de ce fel de scrisoare

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Se scrie...trebuie sa stii cum s-o incepi restul vine de la sine depinde si cui este adresata scrisoare...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu pixul