| εїз Ir εїз a întrebat:

Cum vi se pare ca e mai avantajos si pe care varianta o abordati dintre:1.Mai bine dau un raspuns pe TPU lung si bun, si sunt sigur/a ca voi primi funda(desi e riscant, poate muncesti degeaba).2.Mai bine dau la doua intrebari raspunsuri eu fiind primul/a si e acelasi lucru cu o fundita(ti se mareste punctajul la fel de mult). Si in sfarsit : .3.Nu raspund ca sa primesc funde sau puncte ci numai sa ajut persoane! Fiti sinceri, nu alegeti a 3 a varianta daca nu e asa ca nu e bine...

Răspuns Câştigător
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Şi 4. Răspund în aşa fel încât persoana respectivă să înţeleagă ceea ce am de spus. Dacă am mai multe ideei, sugestii le scriu pe toate indiferent dacă răspunsul meu e al 10-lea sau dacă fundiţa deja s-a dat. Contează să ajuţi persoana respectivă. Poţi avea un răspuns bine argumentat dar şi unul scurt care să conţină aceleaşi idei structurate. Depinde de persoana, de felul în care îţi spune întrebarea. Dacă văd că persoana respectivă ştie să se adreseze, să vorbească normal îi explic mai concis, dacă nu tot îi explic însă cu mai puţine detalii. Există o diferenţă între : " Bă, ziceţi-mi şi mie ce înseamnă x? şi " Nu ştiţi ce înseamnă x?". Sper că ai înţeles. Baftă!

11 răspunsuri:
| Petronela a răspuns:

1 sau 2

| missbee a răspuns:

Mie personal puţin îmi pasă de fundiţe, răspund dacă sunt în temă. Şi dacă pot ajuta. Iar dacă nu ştiu un răspuns dar domeniul mă interesează, mă informez şi dau mai departe. Astfel capăt şi eu cunoştinţe.

| Alexa_8596 a răspuns:

1 sau 2winking Nu mintwinking Sunt sincera big grin

| lays a răspuns:

3 pentru ca asa e. iar cei care raspund pentru fundite fii sigura ca nu-ti vor raspunde la intrebarea aceastabig grin

| vlad423 a răspuns:

Pai eu intotdeauna incerc sa ajut persoana respectiva! si nu fac asta pentru fundite! Fundita este mai mult un semn de apreciere!

| Georgiiiii a răspuns:

Raspund pentru ca vreau si prin asta nu cer fundita
daca cel care a pus intrebarea crede ca am raspuns bine imi va da el fundita
eu raspund ca sa ajut nu ca sa cersesc fundite!

| Rapperiţa a răspuns:

Raspund la intrebarile pe care le stiu si pentru a i ajuta pe altii; ca la randul meu si eu o sa am nevoie.Chiar nici nu prea am fundite si nu-mi pasa de puncte. Doar de aia este TPU.Toti pentru unu, nu?!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga, singurii care nu sunt obsedati de punctaje si de funde sunt anonimii.
Uite eu dau uneori raspunsuri destul de lungi, dar nu consider asta o "munca ", Doamne fereste.
De prost gust imi par cei care raspund fara sa stie, doar doar vor impusca ceva, cei care fac copy-paste cu nerusinare de pe net si cei care dau raspunsuri la intrebari de genu "ce culoare au ochii tai?"( tot asa, las ca se mai aduca acolo ceva, un punctulet, doua )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga , singurii care nu sunt obsedati de punctaje si de funde sunt anonimii.
Uite eu dau uneori raspunsuri destul de lungi , dar nu consider asta o "munca ", Doamne fereste.
De prost gust imi par cei care raspund fara sa stie,doar doar vor impusca ceva , cei care fac copy-paste cu nerusinare de pe net si cei care dau raspunsuri la intrebari de genu "ce culoare au ochii tai ?"( tot asa , las ca se mai aduca acolo ceva, un punctulet , doua )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si sa-ti mai spun o chesti:uneori dau mai multe raspunsuri la aceeasi intrebare, daca-mi vine o idee in plus, ori daca am timp sa citesc ori sa caut un raspuns mai bun ori mai complet decat cel pe care l-am dat prima oara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspund unde ma pricep(si unde e cazul, desigur), indiferent daca s-a selectat sau nu un raspuns castigator, indiferent daca sunt prima sau a douazecea persoana care raspunde.Scopul meu este sa ajut, nu ma intereseaza nici punctele, nici funditele, nici voturile, idiferent de natura acestorahee hee. Activitatea mea(anonima) pe site, a inceput in octombrie si a durat o luna, dupa care am hotarat sa-mi fac cont, deoarece raspunsurile si intrebarile se postau mult prea greu(atunci erau moderate atat raspunsurile, cat si intrebarile si putea sa dureze chiar 3 zile pana la postarea acestora). Vreau sa spun ca daca nu ar fi durat atat de mult aprobarea intrbarilor/raspunsurilor si acum as mai fi fost un "anonim".