| Dootzy a întrebat:

Cunoasteti aceste numar (0903900110) de undeva? Este de la un concurs, ceva?
La factura noastra de telefon fix, a venit aceste numar langa care scria"Cont.*premium info" nu stiu ce ar putea fi, dar apare ca a vorbit persoana respectiva 12 minute la telefon si pe 28 martie pe la 3-4 dupa-amiaza, iar parintii mei cred ca am sunat eu la un concurs si zic ca altcineva nu ar fi putut sa sune si din astea...Eu nu stiu ce sa fac, nu stiu cum sa le explic ca eu n-am sunat nicaieri! Va rog sa ma ajutati,

Răspuns Câştigător
| whiterose26 a răspuns:

Http://piatacibin.ro/blog/2011/04/01/tepe-de-la-nr-de-telefon-0903900110/
uite citeste aici, poate te ajuta cu ceva. Eventual arata si parintilor tai articolul.Numai bine!

5 răspunsuri:
| FashionCellia a răspuns:

''Am intrat pe un site ca sa vad de problema ta, si am gasit niste comentarii care nu prea o sa-ti placa, iata cateva dintre ele:
Am primit si eu astazi acelasi apel. Teapa! Am sunat la nr respectiv ( nu am avut minte ) si s-a intrerupt convorbirea in momentul cand mi se transmitea adresa la care sa trimit plicul cu codul personal...era vorba de SC FIRANGADEVI SRL. Am intrat pe net la firma respectiva; este din Timisoara, Str Leandrului, Nr. 7, nr. tel 0728489562, si au COD CAEN 563 - baruri si alte activitati de servire a bauturilor.Am sunat la acest nr. de tel dar binenteles nu raspunde nimeni.''
''Toti cei care primesc apeluri de la numarul 0903900110 le recomand sa sesizeze politia.
multumesc. ESTE O FRAUDA!''
''Am revenit. Am sunat si la Romtelecom si am facut o sesizare. Am primit urmatorul raspuns: "Este un sarlatan ce incearca sa va incarce factura. Se incearca depistarea locului de unde suna" Asa ca ma repet NU SUNATI''
''si eu am primit acest tel cu acelasi mesaj, daca nu ma uitam pe net sunam.multumesc''
Astea sunt doar cateva dintre comentarii, eu iti voi da site-ul si tu o sa te uiti sa mai vezi comentarii
Site-ul este : http://phoneowner.info/Number.aspx/0903900110

| FashionCellia a răspuns:

OO scuze, citeste asta nu stiu daca o sa te bucure pentru ca in continuare parintii tai vor avea o factura mare, doar daca ai sunat:
''Mai multe cunostinte mi-au semnalat faptul ca au fost sunati de la nr. de telefon 0903900110 si li s-a spus ca au castigat un Renault Twingo in urma unei extrageri si ca trebuie sa sune la acelasi numar de telefon pentru a afla cum sa intre in posesia premiului. Cateva persoane au facut greseala sa sune, le-a raspuns un robot care i-a tinut o gramada de timp si cand li s-a comunicat adresa legatura s-a intrerupt. Acum asteapta cu infrigurare sa vada cat de incarcata va fi factura la telefon. Am gasit si pe un forum mai multe amanunte despre acest nr. de telefon.
Am primit si un raspuns de la Romtelecom:
Va multumim pentru utilizarea serviciilor oferite de Romtelecom!
In urma mesajului primit, dorim sa va informam ca Romtelecom nu este implicat intr-un asfel de program.De asemenea, in acest moment, Romtelecom nu are in derulare nici un concurs pentru abonati.Va recomandam sa nu apelati numerele de forma 0900, sa nu depuneti bani in anumite conturi sau sa reincarcati anumite cartele telefonice.''

| Inspiratie a răspuns:

Viziteaza http://phoneowner.info/Number.aspx/0903900110 pentru mai multe informatii