| anonim_4396 a întrebat:

Daca am lucrat iar apoi am intrat in somaj si momentan nu mai lucrez mai beneficiez de indemnizatia pentru cresterea copilului? sunt insarcinata in 3 luni. ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
| nicky a răspuns:

Trebuie sa ai 11 luni lucrate fara intrerupere inainte de a naste, nu stiu daca se i-a in considerare si somajul dar oricum intereseaza-te.

2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Daca in momentul in care nasti, vei avea in ultimele 24 de luni 12 luni lucrate sau in somaj (cu indemnizatie de somaj), vei putea beneficia de indemnizatia pentru cresterea copilului. Detalii poti afla de la directia de munca din orasul tau.

Bula
| Bula a răspuns:

Discuta-ti cazul cu inspectorul tau de la somaj, iti va analiza dosarul si daca totul este ok atunci poti beneficia!