| king997 a întrebat:

Daca am pe un pc memoria destul de plina... si vreau sa schimb doar windows'ul si sa pastrez toate datele... cum se procedeaza?

5 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Copiezi toate datele din partitia C in alta partitie ori pe dispozitive de stocare externe, CD sau stick. Numai bine!

| AndreiGabi a răspuns:

Datele necesare stocheazale in alta partitie decat C. La instalarea windowsului nu este necesara formatarea hdd, doar a partitiei C.
O data cu reinstalare windows se duc programele actuale, o sa trebuiasca sa le instalezi iar.Bafta!

| king997 explică (pentru AndreiGabi):

Dar am si win.si programele pe D.

| AndreiGabi a răspuns (pentru king997):

Mai ai alta partitie?

| Wehrmacht a răspuns:

Ti cont de asta:

In partitia in care instalezi windows-ul se sterge tot. Daca ai C si D windows in C e asa:

C se formateaza la instalarea windows-ului D ramane daca nu il formatezi tu si pe ala.
Muti ce ai in partitia cu windows-ul in alta, sau copiezi pe un CD.