| Mikaela14 a întrebat:

Daca am pierdut o carte de la biblioteca ce ar trebui sa fac? Si ce o sa m-i se intample? Va rog sa-mi raspundeti.

Răspuns Câştigător
| venusdoom a răspuns:

Pai ar trebui sa duci aceea carte ( bineinteles cumparata si in perfecta stare) si cred ca ar fi mai bine sa te duci la biblioteca si o sa ti spuna cei de acolo exact ce ai de facut ( faza e ca, cred., doar cred nu st sigur daca mai trebuie sa platesti si ceva in plus, depinde la ce biblio te duci) norocwinking

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ai putea sa o cumperi si o duci pe cea cumparata, explici situatia si nu o sa se intample nimic. Daca nu o cumperi s-ar putea sa te puna sa o platesti de pana la cinci ori valoarea. Numai bine!

| zdrangoi a răspuns:

Nimic.
o sa te puna sa o cumperi sau daca nu o gasesti sa o platesti.

| laurentiu80 a răspuns:

Mai bine ai cauta-o in librarii sau la anticariat, deoarece poti sa faci puscarie.

Răspuns utilizator avertizat
| MsEllaVampire a răspuns:

Pai trebuie sa vorbesti cu bibliotecara si iti va spune ea ce sa faci.Cred ca o sa te puna sa cumperi crtea.

| Alin_6165 a răspuns:

Pai de intamplat nu o sa ti se intample nimic. Singurul lucru care te poate deranja s-ar putea sa fie constiinta pentru ca te tot gandesti la acea carte. Eu zic sa te duci la bibliotecara si sa ii spui, s-ar putea sa iti dea o amenda de vreo 5, 10 ron nimic mai mult. Funda?big grin

| dianamaria95 a răspuns:

Depinde...daca este o carte de la biblioteca scolii de obicei nu ti se intampla nimic, dar daca este de la o biblioteca publica o sa te puna sa platesti o suma minora de bani...pana in 10 lei oricum! Funda? laughing

| andy123 a răspuns:

Din cate stiu eu va trebui sa platesti o amenda.