| alina199 a întrebat:

Daca am trimis o scrisoare prioripost azi la ora 19:00 in acelasi oras, in cat timp ajunge?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In trei zile lucratoare.Cum dupa ora 19 nu s-a lucrat, incapand de a doaua zi, maxim trei zie lucratoare incepand de a doua zi inclusiv.

12 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

A doua zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

; P Prioripost este Posta Romana.happy Posta Roaman expediaza in 3-4 -5 zile, depinde de distanta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuze nu si-a facut efectul cafeaua inca.laughing Nu am vazut ca e in acelasi oras.crying

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e așa cum zici. PrioriPost e un serviciu care oferă PRIORITATE (însuși termenul o spune, vine de la "priori"), chiar dacă ține de Poșta Română, la urma urmei, și costurile sunt altele.
O scrisoare PrioriPost ajunge foarte repede la destinație, chiar poștașul are datoria să i-o înmâneze personal, destinatarului. O astfel de scrisoare, trimisă prin Prioripost, de obicei, nu se pune în cutia de scrisori, cum se pun scrisorile obișnuite.
Și da, azi va ajunge la destinație, nu am exagerat cu nimic când am afirmat asta.
Pune și tu fetele să-ți trimită scrisori Proripost, le spui că vrei să faci o probă. : ))
http://i.imgur.com/9xKgagN.jpg

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Looool, nu vrei sa fii tu prima? Ma mananca sotia.Mai,la noi circula prioripostul si ma duc laposta pentru orice. In fine. Postasul e vinovat ca nu isi face terenul. Pac, suna si trebuie sa ma duc sa ridic colet sau scrisoarea de la floresdemayo.laughing

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Schimbă poștașul. E leneș. laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

E singur, ar trebui sa aiba un ajutor.in zile cand se dau pensii, e aglomeratie, uneori scpa si la ora 18. Il cred.Ahh, sa nu uit ca e postarita si e de seama mea, fosti colegi, prieteni etc.

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Poștăriță? Înseamnă că știe să se expedieze, singură, spre tine. Tu semnezi doar primirea ei. Vezi tu (pe) unde-i aplici ștampila, parafa, hai' că nu mă îndoiesc. : ))

| anonim_4396 a răspuns (pentru floresdemayo):

Mmm,nu ma tenta.Sunt si eu barbat, cu dorinte si pofte, cu pacate. Am o iubita super, doar ea este viata mea.Asa ca...nu ma tenteaza.Sau da?laughing)

| floresdemayo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu păcătui. Azi e și zi de post, și vineri. : ))))

| alina199 explică (pentru floresdemayo):

Nu a ajuns pana acum, eh, posta romana laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

: