| Tanlejsh a întrebat:

Daca dai un pumn cuiva acasa la tine e fapta penala?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii...
Daca i-ai dat un pumn si el in cadere s-a lovit cu capul de cotul mesei si a murit, atunci poti face si puscarie...chiar daca este la tine-n casa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Se poate sa fie.
Crezi ca daca esti acasa la tine poti bate pe cine vrei?

| gabicoo a răspuns:

Depinde de situație.

| ReddY25 a răspuns:

Da,se poate

| Kiran a răspuns:

Daca este in legitima apararea si te-a atacat el pe tine, nu, nu este fapta penala, dar da, se va deschide un dosar penal (adica se va ancheta circumstantele in care s-au produs evenimentele), apoi vei fi declarat sau nu in legitima aparare pe baza probelor, camerelor video, martori.

Daca l-ai lovit tu primul, da, este fapta penala si vei risca contraventie + plata morala / fizica a persoanei vatamate

| SpadasinulNegru a răspuns:

Depinde,daca e acasa la tine poti manca **** ca a fost auto aparare!

| Marianaetanita a răspuns:

Ești amuzant?