| grigor3 a întrebat:

Daca ii dai o palma unuia de varsta ta la scoala, nu cred ca ti se intampla ceva,daca ii dai o palma unui profesor sigur te exmatriculeaza! nu am de gand sa fac asta,doar ma gandesc la logica adica de ce pedepasa e diferita? celui caruia i-am dat palma nu e tot om ca si profesorul? cum e logica? inca o data repet, nu am de gand si stiu ca e cumva stupid ce intreb dar sunt curios cum e legea asta aici!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti fi exmatriculat si daca iti bati colegii

| Oana92 a răspuns:

In mod normal risti exmatricularea si daca ii dai o palma unui coleg...

| BeautifulSunflower a răspuns:

Nu mi se pare corect, adica si copiii sunt tot oameni, ca si profesorii, toti suntem egali, deci pedeapsa ar trebui sa fie la fel. La mine la scoala fetele isi dau palme la fund de zici ca sunt in calduri si dupa aia rad, dar cand i am tras eu o palma peste fata respectivei m a spus la toate directoarele sa ma stie toata scoala. Cand ii dai palma la fund rade, cand e peste fata innebuneste.

| May2001 a răspuns:

Tu ca elev trebuie sa-i respecti pe cei din jurul tau, fie ei elevi dar cu atat mai mult profesori. Daca lovesti un elev nu patesti nimic pentru ca sansele ca el sa mearga da te parasca la directoar ori diriginte sunt mici. In schimb, daca lovesti un profesor, el va merge la director pentru ca nu este normal sa te comporti astfel cu el. De exmatriculat nu te exmatriculeaza din prima. Sunt niste etape. Sanctiune orala- orala in fata clasei- scaderea mediei la purtare- bilet la parinti etc, nu stiu exact ordinea dar exmatricularea are loc in cazuri grave iar elevul respectiv are slabe sanse sa mai fie admis la vreo scoala din apropiere pentru ca nimeni nu isi doreste un elev atat de rau in scoala sa. Sper ca ai inteles ce am vrut sa spun. laughing

| Mika_Somy_1997 a răspuns:

Viata nu este corecta, este cruda, legile sunt tampite facute de oameni tampiti. : D Nu este nicio logica, pur si simplu, cel mai in varsta se crede si mai inteligent fiindca a trait mai mult.