| Marius131415 a întrebat:

Daca inveti o meserie pe care o faci de acasa pentru cine lucrezi?

6 răspunsuri:
| NisipLaMare a răspuns:

Cu tine acasa.Tu esti seful tu stii.

| ALEXICAmarketing a răspuns:

Pentru firma cu care ai contract de munca.
Daca muncești direct cu clientul fara intermediar te numești liber profesionist dar ai riscul sa nu ai mereu de munca.

| NLS a răspuns:

Pentru un angajator.

Sau poti fi tu propriul tau patron, daca iti deschizi un SRL sau un PFA, si lucrezi direct pentru clienti (trebuie sa ii cauti si sa ii gasesti, lucru deloc usor).

Exemple de domenii in care poti face asta, daca si patronul ofera acest mod de a munci remote (de acasa):

contabilitate si gestiune

proiectare (arhitectura, industria auto-motive, mecanica, etc)

programare

web-development/designer web

modelare 3D/2D, texturare si animatie/ rigging
(grafica, caractere, prefabs, etc pentru reclame, jocuri, animatii)

editare foto si video

operator calculator (de regula tot cu conexiuni in gestiune, baze de date, etc)

| NisipLaMare a răspuns:

Https://m.zf.ro/......e-12902655

Aarata mamei tale si tatalui tau ce mi-ai scris si Intreab-o pe mama ta daca sa fac toate demersurile legale.

| 1234568807 a răspuns:

Depinde ce meserie poti face de acasa, eu stiu doar de videochat

Răspuns utilizator avertizat