| Kolors a întrebat:

Daca iti moare cineva din familie (de exemplu, un bunic) nu ai voie sa sculti muzica 6 saptamani? Ce nu ai voie sa faci?

Răspuns Câştigător
| Vi003 a răspuns:

Nu te impiedica nimeni sa asculti muzica, in camera ta, in intimitate. Daca asta te relaxeaza, de ce sa n-o faci, in fond, traim in secolul 21. Nu- frumos sa dai muzica la maxim, e o dovada de lipsa de respect fata de cel decedat si fata de cei care vor sa pastreze o atmosfera mai sobra in aceasta perioada. Ai voie sa faci orice, dar cauta sa te incadrezi in decorul creat de cei din jurul tau, e de bun simt sa nu ai un comportament strident, deranjant, in astfel de momente. Fa ce simti, bunicul tau nu va pedepseste pe niciunul, dar da dovada ca l-ai respectat si-i cinstesti memoria aprinzandu-i o lumanare si rugandu-te pentru sufletul lui. Dumnezeu sa-l odihneasca!