| anse890 a întrebat:

Daca la matematica am doi de sapte, un opt si inca un opt la teza cat imi iese media?

6 răspunsuri:
| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

Media iti iese 7, 5

| Andreea_3722 a răspuns:

7,5

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Media iti iese 7, 5.Se rotunjeste si in catalog va fi trecuta 8.Pentru a afla media, faci media aritmetica a notelor din oral(vei obtine 7,(3) ), noul rezultat il inmultesti cu 3 (vei obtine 22). La noul rezultat adaugi teza, obtinand 30, rezultat pe care-l imparti la 4, obtinand astfel rezultatul final si anume 7, 5.

| CrazyLife a răspuns:

7, 75 iti iese

| claudiu97 a răspuns:

7 iti iese media

| alex9480 a răspuns:

Un 4 pentru. ca nu stii sa faci o medie. Vai de capu tau! Crezi ca site-ul asta e pentru orice tip de intrebare prosteasca?!?!?!?!?!