| Joker3134 a întrebat:

Daca lucrezi si vrei sa-ti schimbi locul de munca, cand ai timp sa te duci la un interviu daca lucrezi de la 8 la 4?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Te invoiesti pentru cateva ore sau o zi de la actualul angajator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bănuiesc că ai și pauză. O poți folosi în acest scop!

| Raducons a răspuns:

Trebuie sa te invoiesti in ziua respectiva, nu trebuie sa spui motivul.

| varogsanuvasuparati a răspuns:

Pai, logic ar trebui să ai o pauză. Și dacă ai pauza, poți merge în pauză. Dar dacă nu îmi ajunge pauza? Cauți un înlocuitor. Dacă nu găsesc înlocuitor? Te ceri de la șefu. Dacă nu mă lasă șefu? Mergi sâmbătă, sau vineri, sau în ziua ta liberă. Dacă nu am zi liberă? Te duci după program. Și dacă acea firmă închide până mi se termină programul? Cauți una la fel, dar care ține deschis peste ora 4. Și dacă nu găsesc? Te duci în altă țară! Dacă nu găsesc în altăă țară? Te plimbi până găsești. Dacă nu găsesc? Pai, atunci... apucă-te de altă meserie, dar nu ai cum să nu găsești!

| sierra1 a răspuns:

Te dai peste cap și rezolvi (te îmbolnăvești, moare bunicul, duci la spital nevasta, e bolnav copilul, citatie la tribunal,...)

| francut a răspuns:

Iti iei o zi libera. Din concediu, fara plata, cum iti convine. Nu trebuie sa te justifici pentru ce.