| TurcoaicaTa a întrebat:

Daca ma plimb des cu rolele pe afara slabesc?

9 răspunsuri:
| BlueR a răspuns:

Daca faci miscare si iti folosesti picioarele oare slabesti? Da! Majoritatea fetelor pe care le-am vazut cu role plimbandu-se aveau picioarele frumoase.

| PrecioussGirl a răspuns:

Cu siguranta da! happy si eu faceam asta zi de zi.

| măcheamăăăî a răspuns:

In jumatate de ora de plimbat cu rolele arzi 500 de calorii.

| Musique a răspuns:

Ca să slăbești, nu ajunge doar faptul că faci sport.Trebuie să ai și o alimentație echilibrată și sănătoasă.

| MeConstantine a răspuns:

Buna,

Cu rolele iti dezvolti musculatura gambelor si cea de la picioare. Acuma nu stiu ce tip de roller este dar raspunsul este ca sunt sanse foarte mari sa slabesti prin arderea caloriilor si prin depunerea de efort.
Pe langa asta trebuie sa ai grija sa fii hidratata in permanenta asa ca sa iei cu tine si o sticla de apa.
Plimbari placutehappy

Răspuns utilizator avertizat
| stefanutzstefan a răspuns:

Da funda?

| alexandra8787 a răspuns:

Sigur ca da, dar nu face asta timp indelungat.Adica te poti plimba cam 1-2 ore zilnic.Bafta! Fundita? te rog...

| LittleMonster689 a răspuns:

Da. depinde si de cat de mult de plimbi :*.