| tibispeedo a întrebat:

Daca merg la pescuit cu un prieten si el are permis, eu nu am si pescuiesc cu undita lui iau amenda?

Răspuns Câştigător
| gheorghe699 a răspuns:

Vad ca multi isi dau cu parerea, dar habar nu au, poti pescui prietene linistit, si eu pescuiesc tot pe olt, anul acesta nu am vizat permisul si merg cu un prieten, sa nu aveti mai mult de 4 undite ..eu nu am vizat permisul pentru.ca anull trecut l-am vizat si nu am fost nici o zi la pescuit ..asa ca am mers cu prietenul meu care avea vizat permisul. ..eu am prins el nu ...ca sa intelegi; ideea este ca pe un permis vizat poti folosi max 4 undite, in rest este regie egoasa #rezist -analfabeta, ne dam cu parerea ca asa vrea ciolos si soros

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti fi amendat, permisul de pescuit este pentru pescar si nu pentru undita.

| GdX a răspuns:

Da. Poti fi amendat.

| Catalina990099 a răspuns:

Normal nu ai voie. Dar nu e bai, poti pescui linistit. În ce zona Mergi?

Răspuns utilizator avertizat
| barosanu69 a răspuns:

Lasati pestii sa faca ce vor