| IntrebatorulIntrebat a întrebat:

Daca nu returnezi o carte la biblioteca poate sa creasca taxa de intarziere?

4 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Depinde de regulamentul intern. Dacă nu ai reușit să lecturezi cartea, poți solicita prelungirea termenului de împrumut. Și ți-o mai lasă...

| alex495 a răspuns:

Da. Penalizarea este 1 leu pe zi pentru fiecare zi dupa termenul de returnare

| Fumiko a răspuns:

Da,eu asa stiu...

| Magda211102 a răspuns:

Din cate stiu eu se poate intampla orice. Odata am uitat total sa returnez o carte si nu mi-a zis absolut nimic cand am adus-o dupa multa devreme.Dar banuiesc ca e posibil ca unele biblioteci sa ceara suplimentarea taxei.Iti recomand sa o returnezi cat mai repede.