| depreferatanonim a întrebat:

Daca plec in vacanta si folosesc o baterie externa pentru incarcarea iphone-ului meu, poate bateria telefonului sa se strice?

Sunt baterii speciale pentru android si pentru iphone sau toate bateriile merg si la android si la iphone?

Ofer funda, multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Acumulatoarele portabile sunt universale, de regula, tot ce iti trebuie este un cablu lightning sau celalalt cu 30 de pini in cazul in care ai iphone 4s sau mai vechi. Iti recomand o baterie externa cat mai mare dar incearca sa gasesti una mai calitativa adica nu o iei pe cea mai ieftina, daca vrei sa pleci in vacanta si sa folosesti doar bateria iti recomand un acumulator de peste 10 000 mAh, ar trebui sa-ti incarce bateria iphone-ului de cel putin 3-4 ori dar nu te asigur!

2 răspunsuri:
| depreferatanonim explică:

Multumesc pentru raspuns. Am primit 2 rapsunsuri foarte bune, m-am gandit ca pe celalalt sa-l pun ca raspuns castigator si la tine sa ma abonez la canal. Atat voiam sa stiu, daca bateria portabila poate "distruge" bateria telefonului. Multam!

| alexbit90 a răspuns (pentru depreferatanonim):

Ok multumesc foarte mult happy