| Dominicc a întrebat:

Daca pun azi o scrisoare la posta... Din rm valcea in constanta cam in cat timp ajunge?

Care sunt sansele sa nu ajunga scrisoare? am auzit ca se mai pierd.
Voi ati mai trimis scrisori curand?

Va dau si fundita

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
În maxim 72 de ore. Cel mai bine o trimiţi cu recomandată, aşa nu se pierde.
Pa, pa.

1 răspuns:
| Corina a răspuns:

In mod normal, o scrisoare ajunge in 3 zile la destinatie. In ce priveste siguranta, asta este discutabil, in ziua de azi. Sincera sa fiu, de cand am mess si e-mail, n-am mai trimis o scrisoare de f. multa vreme, dar daca vrei ca scrisoarea ta sa ajunga in siguranta, o poti trimite recomandata, iar daca te grabesti sa ajunga mai repede, exista serviciul de curierat rapid sau posta rapida.