| clauu265444 a întrebat:

Daca sunt clasa a 9a la contabilitate si vreau sa ma transfer, adica in clasa a 10a sa fiu la filologie intensiv engleza, trebuie sa mai dau competente la ceva? Daca da, la ce materii?

Răspuns Câştigător
| Aleks086 a răspuns:

Da, pentru a te transfera din clasa a 9-a la profilul de filologie intensiv engleză în clasa a 10-a, ar trebui să susții competențe la limba engleză și eventual la alte materii specifice profilului umanist, cum ar fi limba română sau o limbă străină.