| anonim_4396 a întrebat:

Daca termin liceul profil Uman pot sa merg la fac de medicina?

12 răspunsuri:
| Bubble a răspuns:

O intrebare:
Crezi ca poti sa intri avand in vedere faptul ca tu faci chimie pan in a 10?raised eyebrows si bio si fizica?happy
Tu ce crezi? Eu zic ca nu.happy

Noi (sunt tot la uman) facem o mica, mica parte din chimie/bio/fizica.oh go on
Nu ai sanse sa intri! Si mi s pare c anul poti ca trebuie media din 9-12 la chimie si bio.parca!
TRansfera-te la chimie-biologie

daniela
| daniela a răspuns:

De la orice profil ai termina poti face orice facultate vrei daca inveti serios si iti doresti cu adevarat

| anna01 a răspuns:

Bineninteles, ce te opreste? Daca ai inclinatie catre stiinte, dai admitere la materiile cerute.

| xibalba a răspuns:

Nu, decat daca faci meditatii intense la chimie si biologie. Dar cel mai bine e sa te transferi la un profil mate info. Sincer, eu sunt la mate info si mi s`a luat de chimie si biologie, se face destul de mult, materia e multa si na... Trebuie sa te pregatesti cu mult inainte de examenul la medicina daca esti la uman. Nu e chiar simplu.

| Bacemi a răspuns:

Poti doar ca o sa iti fie mai greu un pic. Trebuie sa inveti din greu.

| EUSIATIT a răspuns:

Da de ce nu? nu are importanta ce liceu ia terminat. important e sa intri la facultatea respectiva si sa ti placa. e greu dar daca iti doresti. succes

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, poţi să faci orice facultate indiferent de liceul pe care îl termini, dar va trebui să înveţi puţin mai mult decât cei care au terminat un liceu pe acel profil.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poti sa mergi, dar n-o sa intri la fara taxa, daca ai bani poti sa-ti platesti locul ( bate la vreo 80 de milioane pe an ), dar probabilitatea sa faci fata acolo e minima.
Reorienteaza-te.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da poti.nu mai vorbiti cu bubble pentru ca se da cea mai tare din parcare. e o proasta.sa stiti. daca e fata. daca e baiat e prost.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am terminat liceu vocational- teatru, acum sunt in anul 2 la medinicina. Imi merge foarte bine. Trebuie doar sa te pregatesti din timp pentru admitere. Succes!

| ♥ŤяiŁµℓiŁµ ČяØĊ○Điℓµ♥ a răspuns:

Logic.Am o cunostiinta care a fost la liceu profil mate-info si dupa a intrat la litere la facultate.
Edecizia ta.Eu chiar cred ca nu are nici o legatura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna.eu am ceva cu actoria si din cate am inteles nu sunt licee de teatru in pl. dar am inteles ca e profil vocational teatru. poate cine sa-mi explice cum sta treaba cu el? mersi frumos