| Mihai651 a întrebat:

Daca universul s-ar termina,sa presupunem, si s-ar crea iar, am mai putea trai inca o viata astia de am existat candva? sau e imposibil asta? adica eu as mai putea creste inca o data asa? sa am o viata?

12 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Posibil dar dacă ar fi așa oricum nu ti-ai mai aminti nimic din viața asta.

| Mihai651 explică (pentru Bondarel99):

Paide asta ma si sperie gandul asta ca n-as vrea!

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihai651):

Oricum o sa se intample asta...

| Mihai651 explică (pentru Bondarel99):

Si de unde stii tu ca reinviem cu crunch asta? nu ai nicio dovada, adica acum ce de nu existi in mai multe locuri? or sa fie alte suflete, n-ai cum sa fii tu acolo e alt adn si etc

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihai651):

Ma refeream ca oricum o sa murim și nu o sa mai știm nimic din viața asta.

| Mihai651 explică (pentru Bondarel99):

Asta da, dar nu ai de unde sa stim ca vom mai avea alta viata, n-are niciun sens! esti de acord?

| Bondarel99 a răspuns (pentru Mihai651):

Nimeni nu știe nimic...

| Buzi213 a răspuns:

Daca ar mai exista viata pe noul univers si noua planeta Pamant, da. Te reincarnezi, si o sa ai mai multe vieti.

| SupremeKing2017 a răspuns:

Intrebare foarte personala.Ai vreo problema? Ai luat vreun tratament? Ai fost internat vreodata?

| Mihai651 explică (pentru SupremeKing2017):

Da ma, dar exista teoria cu big crunch ca murim iar apoi reinviem cu big bang iar!

| rares1237 a răspuns:

Intai si intai nu are cum sa se formeze alt univers, decat un univers paralel unde ai putea fii tu dar nu asa, adica daca esti blond in universul ala ai fi brunet si asa mai departe. Universul s-a format prin Big Bang o sfera de energie, care este in expansiune continua daca s.ar termina expansiunea ai merge intrecut! Funda? Am incercat sa o spun pe intelesul tau.

| Mihai651 explică (pentru rares1237):

Adica as trai din nou? dar de ce nu ar exista alte persoane, adica ceva nou? eu am intrebat ca ma miram, adica cum sa traiesc din nou o noua viata? nu pare ciudat? iar 2, cum adica daca s-ar termina expansiunea am merge in trecut? adica m-as intoarce la varsta de 10 ani, acum avand 16 sau cum?