| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa dau la facultatea de arhitectura, cartea "Desen tehnic in constructii"- Groza Othilia m-ar putea ajuta? sau e mai mult pentru cei care vor sa dea la constructii?

1 răspuns:
| terorvlad a răspuns:

Arhitectura se bazeaza 70-80 % pe desen din care 40% sunt bazate pe arta. Poate sa foloseasca la ceva dar daca nu ai facut un liceu cu caracter specific, sansele de a intra sunt in jur de 30-40 % sau mai mici. Acolo vei fi evaluat pe baza unor desene (artistice) de 2-3 evaluatori mai mult sau mai putin beti conform profului meu de arhitectura.