| VeveAnn a întrebat:

Dati-mi si mie informatii despre windows...Pentru o tema...mai multe si nu foarte scrute

Răspuns Câştigător
| ICPreda a răspuns:

Salut!
Aici gasesti informatii despre sistemul de operare Windows!
http://ro.wikipedia.org/wiki/Microsoft_Windows
In speranta ca ti-am putut fi de ajutor iti doresc o seara placuta!

1 răspuns:
| bogdanfelix a răspuns:

Microsoft Windows este numele unei serii de sisteme de operare create de compania Microsoft. Versiunile Windows 16 biți includ: Windows 1.0 (1985), Windows 2.0 (1987), Windows Server. versiuni de windows: windows 2000; windows xp; windows 7; windows vista