| Herr a întrebat:

Dau funda!

cam cate zile dureaza sa fie livrat un colet din USA in Romania? (are maxim 100g, daca nu chiar mult mai putin, 60-70); cum procedez atunci cand trebuie sa il ridic? suporta taxe vamale daca are greutatea atat de mica? este vreo problema daca persoana care a expediat coletu a scris datele in limba Engleza?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

2-3 saptamani. Poate mai mult.Cu limba de scriere nu este nici o problema.Este limba de circulatie intrenationala.In functie de ce contine coletul poate intra la taxe vamale.Va fi scanat cu siguranta. Oricum, costa destul de mult transportul. Posibil sa depaseasca valoarea marfii.

| slenderica a răspuns:

Ti-l desface la vama si platesti taxe vamale in functie de ce e in pachet.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Nu se prea merita. Dureaza cam o luna si taxele vamale sunt enooorme!

| Yqnwtz a răspuns:

Herr prin ce firma tia trimis coletu veiz ca fiecare colet are un cod unic care poate fi verificat la track and trace cv de genu si iti arata acolo cat mai are in ce stare e intra pe situl firmei pe care ti l-a trimis ca sigur are track and trace