| skirlex a întrebat:

Dau funda daca vrea sa primesc de la cineva un porcusor de guineea prin posta sau curier se poate adica nu se sufoca sau cum este funda

Răspuns Câştigător
| AllmaGirl a răspuns:

Unele crescatorii folosesc metoda asta de transport. Trebuie luata o cutie de carton gros, de vreo 20x20 si sa faca multe gauri pe lateral. Inauntru se pune talas si fan si apoi se da, insa trebuie vorbit personal cu cel ce se ocupa de livrare ca sa aiba grija de acel pachet, nu se se izbeasca de toti peretii...mie asa mi-a venit prin prioripost o femela de la cluj si alta femela pe tren din Buc si nu pateste nimic.