| Monica_7453 a întrebat:

Dau funda...La TPU, daca ai multe puncte cu ce te ajuta? sau daca strangi fundite[raspunsuri corecte]?

Răspuns Câştigător
| MasterGoldX a răspuns:

Sunt ca un fel de recompensa ca ai raspuns la o intrebare.Daca pui o intrebare trebuie sa alegi cel mai bun raspuns si sa dai funda.Sa zicem ca e in loc de "multumesc".Primesti funda la un raspuns si asa sti ca ai ajutat pe cineva sau ca pur si simplu acelui utilizator ia placut cum ai formulat raspunsul.Poti vota sau primi voturi la raspunsuri si la intrebari.La raspunsuri poti alege sa votezi inteligent etc.Punctele si funditele iti arata activitatea ta pe site.Uneori este ales un utilizator sa fie expert tpu dintre cei care au activitatea cea mai buna pe site,cele mai bune raspunsuri.Expertul tpu este ales de catre administratorii site-ului.Punctele si fundele te ajuta sa sti cate din raspunsurile tale au fost apreciate de alti utilizatori.

7 răspunsuri:
| sweetkiss4u4ever a răspuns:

Devii expert tpu

| xAndraax a răspuns:

Pai cred ca castigi mandria pentru ca ai ajutat multi copii/adolescenti.adulti! Si strangand multe dar multe fundite poti ajunge un membru al lunii/anuului. Te ajuta sa castigi mai mult respect.winking

| Steff_7182 a răspuns:

Deci fii atenta cum sta treaba aici:fiecare are un numar de puncte; fiecare punct in parte valoreaza 1 ban romanescwinking.Vad ca tu ai vreo 5000 de puncte, adica cineva de la TPU o sa te suna ca sa iti dea vreo 50 de lei; deci stai mereu pe mess si pe TPU si tine-ti telefonul deschis non-stop si cineva te va contacta ca sa iti dea banii.
Iti spun din experienta proprie:eu am 11000 de puncte si mi-au intrat joi in cont 110 lei...asa ca fii pe faza!
acum cu funditele.fiecare fundita valoreaza 1, 5 lei; tu avand vreo 7 o sa iei si pe astea niste bani! fii pe faza.site-ul asta e mina de aur, ai mare noroc ca ai cont aici.si apropo.sa nu mai spui nimanui de site-ul asta

| NuAmGăsitNume a răspuns:

Cu multe puncte nu cred ca se intampla nimic, dar la peste 500 funde (cred) devii expert TPU sau userul anului.

| sshhhhhttttt a răspuns:

Iei un titlu nu stiu ce...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te ajuta cu nimic: raspunsurile castigatoare(funditele)aduc 100 de puncte la total, iar punctele te ajuta sa urci in clasament, atata tot.

| Monica_7453 explică:

Dc nu ma lasa sa dau funda? la nime straight face?