| cal3star a întrebat:

[Dau fundita] Care ma poate lamurii cu o explicatie cat mai lunga daca se poate legata de obiectivele foto/video, la subiectul focalizare (ma intereseaza pentru o camera video), care e cel mai potrivit obiectiv.
In primul rand ma intereseaza sa filmez chestii mai "sport" sa zic asa. (Cam asa ceva filmez eu... un exemplu http://www.youtube.com/watch?v=yIY_LNaQXsM ) chestii care se afla cam la distanta aceea. Acum care e ideea vreau sa-mi traduca si mie cineva detaliat despre acest obiectiv de exemplu http://www.f64.ro/......index.html stiu ca imi face extinderea mai mare la camera asa ca sunt convins ca m-ar putea ajuta. Insa pentru focalizare ce imi recomandati pentru o camera video Panasonic HDC-HS700?

Cel mai bun raspuns va primi funda

2 răspunsuri:
| cal3star explică:

A fost cel mai stupid raspuns care l-am primit in viata mea pe TPU, fara suparare. Tu habar nu ai ce am intrebat eu nu-i asa?

| jUsTc00nF1rM a răspuns:

Ok deci orice camera de luat vederi are la capat ceva care se invarte invarte de el si isi da zoom partea cu filmatu e usoara iar cand iei un video si il pui pe comp ii schimbi grafica ca sa se vada mai bine altfel dupa tipu tau de camera se va vedea cam naspa si nu va fi clar eu atata am sati zic pentru mai multe info dai si tu pe google si scrie manual de folosire camera video
si sus ii scrii modelul de camera pe care o folosescti in cazul tau
Panasonic si de acolo extragi ce te intereseaza big grin