| Sports a întrebat:

Dau fundita!
Ce carti de joc sunt mai bune:
De plastic sau de carton?

13 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

Daca vrei doar sa joci poker/altceva cu ele depinde doar de care iti plac mai mult la atingere, dar daca vrei trucuri/flourish ai nevoie de carton.

Flourish = http://www.youtube.com/watch?v=9oRF9EgWknc&feature=plcp

| Niiiicu a răspuns:

De plastic, zic eubig grin

| irbis a răspuns:

Cele de plastic sunt simple si foarte rezistente, dar cele din carton sunt carti adevarate, cu clasa.

| GregHouse a răspuns:

Plastic.

| NoShit a răspuns:

De plastic.

| SasukeCS2 a răspuns:

De plastic parerea mea. Cele de carton se pot indoi usor si dupa arata urat, cele de plastic se indoaie mai greu si sunt mai rezistente mai ales la umezeala si apa.

| Andreyuyu a răspuns:

De carton pentru ca sunt mai dure si mai rezistente

| Euuu99 a răspuns:

Cele de plastic. Cele de carton se deterioreaza mai usor.Stiu din propria experienta.

| Anabelle1203 a răspuns:

Plastic.

Bafta la jucat carti :*:*.

| Myforyou a răspuns:

Eu cred ca de plastic (parerea mea) :*

| LeeJoU a răspuns:

De plastic, alea de carton se rup, deterioreaza, daca dai apa pe ele si fac praf! Iati de plasticwinking

| OanaCazacuSkumpica a răspuns:

De carton daca iti trebuie pentru trucuri, dar pentru jcouri sunt mai indicate cele de plastic deoarece nu se indoaie asa usor si cand se uda sau se pateaza nu i se intampla nimic rau cartii!

| Raluu13 a răspuns:

Plasticlaughingsmug.