| Robert1st321 a întrebat:

De 1 săptămâna ma tot suna persoane care susțin ca le-am sunat eu dar nu am sunat pe nimeni, m-am uitat în agenda și nu apare sa fi apelat pe cineva. Am pățit și invers, mi-a apărut ca o persoana m-a sunat și am sunat-o înapoi și a spus ca ea nu m-a sunat. Oare ce se întâmplă? O fi vreau caz de spoofing? Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| MistarGoGu a răspuns:

Setezi telefonul sa RESPINGA orice apel de la numere necunoscute! Și nu răspunzi celor străini! Eu unul asa fac! Și am în tel vreo 450 contacte!

4 răspunsuri:
| ReddY25 a răspuns:

Blochează

| LisaJulie a răspuns:

Poate ai răspuns la vreun număr ascuns, lucru pe care sub nicio forma nu trebuie sa îl faci

| Mindfulness a răspuns:

Sa nu răspunzi niciodată la numere dubioase, fa cum a zis un user, blochează-i!

| Cipi1212 a răspuns:

Nu mai suna înapoi. E o escrocherie.