| bistriteanul a întrebat:

De catva timp, am schimbat usa de la intrare in apartament cu una noua, insa, la montare au ramas cateva urme de spuma pe ea si nu stiu cum sa le indepartez... Imi puteti da si mie o solutie? Funda metode care functioneaza, fara sa se zgarie usa!

2 răspunsuri:
| Danιel a răspuns:

Se poate cu caterul, insa trebuie sa ai grija, poate zgaria. Si ar mai fi cu o solutie pentru indepartarea siliconului (se gaseste in comert si merge stas cu spuma poliuretanica) la magazine specializate, ceva asemanator: http://www.romstalshop.ro/......0ml-p34102

| SpeciMen a răspuns:

Spala cu o carpa imuiata in benzina happy