| xCat a întrebat:

De ce am tot mai putin spatiu liber in calculator desi nu adaug nimic?

4 răspunsuri:
| chelie91ptm a răspuns:

Ei da, nu ai cum. sigur ai instalat ceva

| jonydd a răspuns:

Sal pai poate ai virusi sau ai in C putina memorie te sfatuiesc sa instalezi windosu iar si sa pui mai mult hard pe C sau depinde unde ai tu principalul bafta :d

| smaranditza a răspuns:

Primesti si trimiti multe mail-uri?

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Chiar daca nu adaugi tu in mod intentionat tot se adauga din cauza navigarii pe internet, asa zisa memorie cache, se adauga in fiecare zi. Poti sa dai o curatare, folosind un program de curatat cum este CCleaner, este gratuit si il gasesti pe mai multe site-uri si are interfata si in limba romana. De asemenea mai poti folosi si optiunea de curatare a Windows-ului, Disk Cleanup, intrand prin Start/All Programs/Accesories/System Tools. Dupa curatare poti da si o defragmentare, tot de aici, cu Disk Defragmenter, mai eliberezi cca 5-10% din spatiu. Succes si numai bine!