| ZapaciLaa a întrebat:

De ce apreciem o persoana doar dupa ce o pierdem? De ex: un baiat era indr. de mine dar eu nu il suportam, iar acum cand simt ca il pierd mi-e dor de el.

Răspuns Câştigător
| Tweetymrrr a răspuns:

Pentru că aşa suntem noi,oamenii,ne dăm seama de valoare doar după ce pierdem. Persoanele pe care ajungem să le îndrăgim vin şi pleacă, la fel de rapid din viaţa noastră, de aceea trebuie să iertăm şi să arătam la momentul potrivit ceea ce simţim...

3 răspunsuri:
| Gabonne1982 a răspuns:

Pentru ca atunci ai analizam calitatile din alta perspectiva, prin alti ochi.E mult mai usor sa vezi calitatile sau meritele cuiva find detasat sentimental/emotional de acea persoana.Cand esti impreuna cu ea, exista acel spirit critic tipic uman si avem tendinta de-a despica firul in patru.Referitor la situatia ta, voi femeile sunteti pline de contradictii, de fapt asta va si caracterizeaza

| devine a răspuns:

Pt ca intotdeauna iti doresti ce nu ai. Cand ai ceva, ti se pare banal si neinteresant.

| Vlad93 a răspuns:

Inseamna ca ti la el