| benid a întrebat:

De ce ii este frica la elefant de soarece?

7 răspunsuri:
| Marijuana187 a răspuns:

Ca el e mic si el e mare! Diferenta de marimeebig grin!

| Sofffie a răspuns:

Lui Walt Disney îi era frică de şoareci, aşa că a transpus asta în desenele lui. Este doar un mit.

Sau poate chiar se sperie: dovada http://www.220.ro/animale/Elefantul-Se-Sperie-De-Un-Soarece/0w8vhFWN8R/

le intra in ureche si de acolo preiau controlul elefantului la fel cum controlam noi masina. Ii transforma in elefanti taxi, elefanti autobuz... doar elefant tramvai nu pot ca nu au sine si nici elefant avion, ca nu stiu sa zboare. Asa ca sint doar soareci soferi nu si soareci piloti

| Blackwoman27 a răspuns:

Diferenta de marimelaughing

| Avril_2123 a răspuns:

Pentru ca soarecii intra in trompa si urechile elefantilor. laughing

| LaTulipeNoire a răspuns:

Elefantii chiar se tem de soareci! Ii ocolesc! S-a dovedit la MythBusters! Motivul:Nu este unul clar, dar se tem de faptul ca un animalut asa mic se misca(diferenta de marime). Cum ne este noua frica de paienjeni veninosi asa le este frica si lor de soareci si animale mici.

| oannabomboana a răspuns:

Ai amintiri neplacute probabil. O fobiee...Cunosti anumite situati nu foarte placute.

| Dolores09 a răspuns:

Tu te-ai uitat prea mult la desene animate... laughing La cat de mare e elenfantul crezi ca sta el sa se uite daca trece un soricel mic pe langa el? rolling on the floor il calca si gata laughing