| L96 a întrebat:

De ce mi se restarteaza calculatorul.
Scuze de categorie.

9 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Pot fi mai multe consecinte ce pot duce la restartarea calculatorului:
1. Pc-ul ajunge la o temperatura foarte mare si atunci se restarteaza.Praful este unul din cei mai mari dusmani al pc-ului si ar trebui sa cureti pc-ul de praf odata la cateva luni.

2. Sursa este pe duca si numai furnizeaza curent suficient pentru alimentarea componentelor.

3.Placa de baza busita - cauta dupa condensatori umflati pe placa de baza, daca gasesti condensatori trebuie sa schimbi placa de baza.

4.Un virus sau problema de windows, reinstaleaza windowsul

| Konata a răspuns:

Buna, pai ori trebuie sa formatezi pc-ul sau trebuie sa-l cureti de praf.Se poate ca si sursa de alimentare sa determine restarturile. Mai bine du-l de urgenta la specialist inainte sa se strice de tot happy. Succes!

| WR104 a răspuns:

Mai oboseste si el sau se incing motorasele.

| qMisaki a răspuns:

Din cauza windowsului. Asa am patit si eu. Am resetat windowsul, cu unul mai bun. Apoi a mers.

| xLove a răspuns:

Poate ai ceva virusi, sau ai praf in unitate. Si mie mi se intampla mereu, asa ca am desfacut unitatea si am curatat-o, iar de-atunci n-am mai avut probleme.

Numai bine!

| deepinlovewithyou a răspuns:

Ori componentele din unitate sunt prea prafuite, ori sursa nu mai este buna. Incearca sa schimbi sursa si ventilatorul. Poate in unitate se face o supraincalzire si componentele nu mai pot functiona, din cauza asta se da restart.
Pa, pa.

| Plushul a răspuns:

Poate are cativa virussi si trebuie sa isi faca actualizarile.Ori e cam,, imbatranit,,.

| adrili10 a răspuns:

La fel mi s-a intamplat si mie si mi-am resetat windows-ul si mi-am instalat un antivirus. dupa an dat o scanare la sistem si mia detectat o multime de virusi deci cu siguranta din cauza virusilor funda te rog.

| MrAnime a răspuns:

Poate din cauza virusilor sau e in scurt alimentarea, daca reinstalezi Windowsul si incati mai face asa e de la alimentar am patit-o si eu.