| Ali55 a întrebat:

De ce oare unele persoane ne vorbesc pe la spate, dar ne lauda din fata?

Răspuns Câştigător
| ZambescSiGata a răspuns:

Intrebarea asta mi-a puneam si eu mereu.Dar mi-am dat seama ca multe persoane vorbesc cu mine doar atunci cand au nevoie, atunci cand se simt singuri.Peste putin timp. cand incepi sa ai incredere in acea persoana.vine bomba.Afli ca s0a folosit de tine si ca de fapt te vorbeste pe la spate.Asta e.Nu toata lumea e perfecta, nu toti oamenii sunt buni.Trebuie sa exista si aceasta rautatehappy te puphappy

12 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Pentru ca sunt fatarnice

| adriana543768654567895334 a răspuns:

Pentru ca asa suntem noi oamenii.
Sa barfim. straight face
PaPa PuP.

| BlackMetalIsMyLife a răspuns:

Unele persoane care vorbesc pe la spate vor sa para mai presus decat ceilalti,vor sa ii vada pe ceilalti cum rad de persoana pe care o barfesc. Mai precis acele persoane au ceva cu acea persoana pe care o barfesc,sunt invidioase pe acea persoana, sunt in stare de orice ca sa o puna pe acea persoana intr-o lumina proasta din invidie. De aceea ne lauda in fata, ca sa para prietene ff bune si asa afla cat mai multe despre acea persoana si are ce barfii despre ea.

| Ðεεα • ♥ a răspuns:

Bună!
Din nesimţire!
Tot timpul mi-a plăcut să nu bârfesc deoarece nu-mi place să fiu bârfită!
Cel mai corect şi cinstit e să mi se zică în faţă şi eu să fac la fel!
Dacă în faţă te laudă şi pe la spate face cu totul invers, dă dovadă că nu are curajul şi încrederea necesară în el pentru a dovedi şi altora!
Te pup, numai bine!

| Muhteşem a răspuns:

Pentru ca nu stie ce inseamna prietenia

| Minalore a răspuns:

Pentru ca incearca sa dea bine, sunt niste falsi oamenii care fac astfel de lucruri si cred ca daca dau bine asa, pe draguta, dar ele de fapt sunt niste prefacute...

| Xenaaaa a răspuns:

Pentru ca nu au tupeul sa ne spuna verde in fata.Prefera sa te barfeasca pe la spate decat sati zica adevarul in fata.Un motiv pentru care multi fac asta este ca sa afle mai multe lucruri despre persoana ta si de asta te lauda.

| elizabeth a răspuns:

Este geloasa si vrea sa para buna! este o persoana cu mai multe fete.

| คηĐЯээд a răspuns:

Buna.
Nici eu.UNA nu am inteles chestia asta.
Prietene in fata,dusmanii in spate.
Dar intr-o seara m-am gandit logic, am analizat lucrurile si mi-a trecut prin minte ca sunt invidioase.
Daca tu ii spui respectivei ceva despre tine, ea te barfeste pe la spate.adica este geloasa.
In primul rand o pune pe ea intr-o situatie jenanta, iar pe tine intr-o lumina buna, chiar daca sunt vorbe bune.
Inseamna ca ii pasa de tine si te trateaza cu dispret pentru a te intrece.

| DJRapT0r a răspuns:

Acea persoana este geloasa de asta te barfeste, si te lauda in fata pentru ca sa nu dai de banuit sa nu stii funda >?

| m2n7 a răspuns:

Pentru ca sunt cu doua feţe! sper ca te-am ajutathappy

| isa88 a răspuns:

Ptr ca numa asta stiu sa faca