| Notyabusinessm8 a întrebat:

De ce sunt atatia manelisti cocalari in Romania? Nu s`a gasit nimeni sa-i execute? Astia ne distrug tara, sunt niste paraziti! Infectatii! Oare ce va fi in viitor, ca tot mai multi prosti sunt!?

Răspuns Câştigător
| KyraW a răspuns:

Hoo lele, ca nu raman muschii de pe tine nevanduti la camatarii de carne vie. Pozezeaza in playboy, homosexualiilor place la tine. On topic:Manelele sunt decizia lor.Sunt rodul unei revolutii contra lui Ceasusescu. Daca era ala,eu nu mai eram rockeritza,dar macar nu mai existau manelisti.E o dovada de incultura, si palgiat curat, doar ca sa faca bani.Manelistii sunt varianta mai pocita a lautarilor vechi.Nu pot fi executati, ce sa le faci? In Romania se vinde scandalul, asta e.Ar trebuii sa nu mai fie bagati in seaman, nu executati, ca nici cu lame sfintite nu scapi de astia.O sa ajungem ca in Idiocracy (pentru cine a vazut filmul).Cu concursuri de "Miss buric minune" sau "Cine rezista cel mai mult pe o melodie rock?".Si inteligentii vor fi persecutati.Si vor fi statui din aur cu Salam peste tot.Ala viu si ala mancabil.Sa nu uitam ca "Salamul se mananca, nu se asculta"

13 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Poate ca sunt multi manelisti in Romania, dar fii sigura ca sunt si multi oameni care asculta total alte genuri de muzica. Fiecare este liber sa asculte ce ii place, iar tu nu esti obligata sa stai pe langa cei ce asculta un gen de muzica pe care tu nu il agreezi. Daca nu iti place un gen de muzica, nu te obliga nimeni nici sa asculti muzica respectiva, nici sa stai pe langa oamenii care o fac.

| toxik a răspuns:

Asa cum tu asculti genul tau de mjuzica, fiecare avem dreptul de a asculta ce ne dorimwinking Manele=muzica de petrecere.TU cand te duci la o ocazie speciala nu asculti manele? sau la nuntile la care te duci tu nu se asculta asa ceva laughing bai fratilor uitati`va la voi inainte sa-i criticati pe altii.Dc spui de ei ca iti distrug tara si ca sunt niste paraziti infectati? nu sunt tot oameni ca tine? daca mama sau tatal tau ar asculta tot asa ai spune despre ei? vedeti-va mai bine de treaba voasra si lasatii pe ceilalti sa asculte ce vor. Daca asculti manele nu esti prost bai fato, pur si simplu acest gen de muzica este pe placul lor.sti cine sunt porsti? cei ca tine care nu inteleg ca fiecare asculta ce vrea.winking nu te mai baga ca musca in c/.u`l calului ca nu iesi in evidenta cu nimic happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru toxik):

Esti spart rau colegu, faptul ca tu ai crescut cu ceapa-n gat si vaca la pascut si pentru tine la o nunta numai manea exista nu inseamna ca lumea asta e limitata la dobitocenia ta.
Stai jos 2.

| toxik a răspuns:

Ar trebui sa dispara dupa fata pamantului ce`i ca tinewinking dc nu zici nimic ded cei care asculta melo satanice? de ei ar trebui sa vorbiti nu de cei care asculta niste mel (manele).tu stii ce inseammna satanic? nu vreau sa fiu vulgara da sa mor de nu esti proatsa de dai in gropi.winking

| toxik a răspuns:

Cati 13 ani ai? laughing)

| Notyabusinessm8 explică (pentru toxik):

Prima data uita`te cate greseli de ortografie ai. Mai du`te pe la scoala si dupa ce ai invatat ceva poti sa te intorci sa comentezi, pana atunci nu. Ai zis ca eu sunt proasta...ei, sa vedem cine e proasta eu sau tu? In primul rand faci niste afirmatii total false, mai bine documenteaza`te inainte sa vorbesti. Cocalarii astia ne distrug tara cu prostia si incultura lor. Din manele ce poti invata? Ce versuri sunt alea, care se repeta la nesfarsit si in care este vorba numai despre bani, dusmani, sex pe mese, si, eventual o replica gen "au au au sufletul meu". Tiganii aia imputiti ne fac de ras peste tot. Si ce vrei sa spui cu melodiile satanice? Eu ascult heavy metal de cand ma stiu. Multa lume mi-a zis ca e muzica lui satan, dar cine vorbeste asa numai sa se afle in treaba e un idiot. In primul rand, aceasta muzica nu e satanica, versurile sunt frumoase, despre viata, hobby-uri, iubire, etc, iar linia melodica e una foarte bine gandita si pusa la punct. Tu nu stii cat se munceste si ce talent trebuie sa ai ca sa canti muzica asta. In schimb, la manele, te "scheauni" ca un caine bolnav si gata, a iesit melodia. Si nu, nu am 13 ani. Cred ca tu ai 13 ani, cel putin asa reiese din tot ce ai scris aici.

| toxik a răspuns (pentru Notyabusinessm8):

Scumpa mea, gresealiale acelea de ortografie sunt din cauza ca m`am grabitwinking in primul rand nu`mi spui tu mie ce sa facwinking in al doilea rand "tiganii aia imputiti"de care vb tu sunt oameni la fel ca tine smug in al treilea rand s-a luat cineva de tine ca asculti metalica? nu, este adevarat.atunci tu de ce nu-i lasi pe ceilalti in pace sa asculte ce vor.Asta este muzica tiganilor asa cum muzica rock este ce-a a rockarilor.mai ai sa spui ca ar trebui sa moara si cei care asculta muz populara laughingca vezi doamne nu`ti place tie.stai in banca ta ca nu trebuie sa te f.a grija de ceilaltiwinking asculta uh ce muzica vrei, da`te cu capu de toti stalpii care`ti ies in cale si nu mai comenta de ceilalti care nu sunt ca tine.

| Notyabusinessm8 explică (pentru toxik):

Tiganii nu sunt oameni! Nu pot fi numiti oameni! Le iei apararea ca "te simti in situatie". Si sa stii ca aproape toata lumea s`a luat de mine pentru ca ascult heavy metal. mi-am auzit eu destule: emo, drogata, satanista, nebuna, etc.Astia sunt oameni ca tine, care nu gandesc inainte sa vorbeasca. Dar chiar nu ma intereseaza. Nimeni nu`mi comanda si nimeni nu`mi zice ce sa ascult si ce sa nu ascult. Sper ca am clarificat situatia happy

| toxik a răspuns (pentru Notyabusinessm8):

Cum ai spus si tu"nimeni nu`mi comanda si nimeni nu`mi zice ce sa ascult si ce sa nu ascult".la fel ar trebui sa faci si uh cu ceilalti. nu sunt tiganca dar mai ascult si eu din cand in cand manele ca nu sunt facuta din lemn si ma deranjeaza cand vad ca aveti ceva cu acest gen de muzicabatting eyelashes Muzica a fost facuta sa fie ascultata indiferent ce gen este happy

| AIRIUS a răspuns:

Nici eu nu stiu si sunt la fel de revoltata ca si tine!
Cred ca vor fii din ce in ce mai multi,pentru ca a canta manele,nu ti trebuie scoala,asa ca,o poate canta orcine.
Sunt oripilata si totodata intoxicata de acest gen de muzica inculta,dar nimic nu ma mai mira in Romania.
Asa cum am mai spus o, in tara noastra se promoveaza nonvalori, nu elite!
Succes!

| vali1985 a răspuns:

Ar trebui sa faca o lege pentru acest lucru.Toti au inceput sa asculte muzica aceasta.Te sustin!

| DariusBmw2012 a răspuns:

Cum asculti tu rap asa au dreptul si alti sa asculte manele.

| Andrei_Ionut_1989 a răspuns:

Pfff manele la nunta? n-am auzit pana acum la toate nuntiile la care am fost nu am auzit nici o manela......bleah